سفر به روستای افجه با اتوبوس اجاره ای واحد گشت

اتوبوس اجاره ای

دغدغه های انسان معاصر روز به روز در حال افزایش یافتن است. از طرفی تلاش می کند تا با کار بیشتر شرایط زندگی خود را روز به روز بهبود ببخشد. از طرف دیگر نیاز به داشتن تفریح و سفر از لازمه های زندگی امروز است. گاهی انقدر در کار  روزمرگی غرق می شویم که این فاکتور مهم برای زندگی سالم را فراموش می کنیم. در چنین شرایطی بهتر است روزهایی در ماه را به سفرهای کوتاه یک روزه به همراه جمعی از اعضای خانواده با اتوبوس اجاره ای به اطراف شهرمان اختصاص دهیم.

در این مقاله سعی داریم به معرفی یک روستای افجه اطراف شهر تهران بپردازیم که با کرایه اتوبوس اجاره ای می توانیم یک آخر هفته زیبا را در این مکان سپری کنیم.

روستای افجه

روستای افجه در 30 کیلومتری شمال شرق شهر تهران و در 5 کیلومتری لواسان واقع شده است. این روستا در نزدیکی دشت های هویج، گرچال و قله ساکا قرار دارد. آب و هوای این روستا در فصول بهار و تابستان بسیار مطبوع و در پاییز و زمستان به دلیل واقع شدن در منطقه ای کوهستانی، سرد است.

برای پیدا کردن این روستای زیبا ابتدا باید خود را از طریق کرایه اتوبوس اجاره ای به جاده لشگرک برسانید. اتوبان های منتهی  به اتوبان بابایی از تهران بهترین گزینه برای رسیدن به این جاده است. هم چنین می توانید با گذر از اتوبان ارتش و سوهانک و پس از گذشت از گردنه قوچک به میدان لشگرک می رسید. برای رسیدن به روستای افجه کافی است میدان لشگرک را مستیم بروید تا تابلوی راهنمای روستا را مشاهده نمایید.

مطالب پرطرفدار سایت:  فرهنگ سفر گروهی با اتوبوس وی آی پی واحد گشت

با اجاره اتوبوس دربستی واحد گشت تهران می توانید یک آخر هفته زیبا همراه عزیزانتان در یک روستای دیدنی را تجربه کنید.

جاهای دیدنی روستای افجه

در روستای افجه یک دو راهی وجود دارد که به دشت هویج می رسد. اهالی افجه به این دشت، گرچال، گیاه چال و گه چال هم می گویند. در نزدیکی دشت هویج آبشاری به نام آبشار پسچویک وجود دارد.

 این آبشار 15 متر ارتفاع دارد و در یال کوهی قرار گرفته است که مشرف به دشت هویج است. در اطراف این آبشار زیبا درختان بلند افرارار گرفته اند.

آبشار دیگری نیز در سینه کش قله ساکا و قبل از دشت هویج به نام آبشار موآّب وجود دارد. ارتفاع این آبشار 180 متر است.

دره افجه یکی از مکان های پیاده روی برای گردشگران است. بنا به گفته سینه به سینه افراد پادشاهان صفوی هم از همین مسیر برای رسیدن به دشت لار گذر می کردند. در این منطه اثراتی از کاروانسراهای قدیمی نیز دیده می شود.

دره شمالی این منطقه محل گذر کوهنوردان است. کوهنوردان برای صعود به قله های ساکا، یخچال، مهرچال و آتشکده از محل عبور می کنند.

در مسیر رسیدن به قله آتشکده باستانی دشت سبواستان وجود دارد. در اطراف این آتشکده درختان گردو و گیلاس زیادی وجود دارد.

در بافت قدیمی این روستا، یک حمام تاریخی با معماری زیبایی وجود دارد. محلی ها بر این باورند که این حمام از دوره صفوی و یا اجار به جا مانده است.

وسایل مورد نیاز برای این سفر

برای رفتن به این سفر برون شهری با کرایه اتوبوس اجاره ای واحد گشت بهتر است وسایل مورد نیاز برای وعده های ذایی خود را به همراه داشته باشید. همچنین داشتن کفش پیاده روی مناسب از ضروریات است. برای اینکه توسط آفتاب هم، آفتاب سوخته نشوید کرم ضد آفتاب به همراه داشته باشید اگر شب مجبور به ماندن شدید، وسایل کمپینگ از جمله چادر، زیرانداز، کیسه خواب، آتش زنه، پتو و بالشت به همراه داشته باشید

مطالب پرطرفدار سایت:  اجاره اتوبوس دربستی برای اردوی مدارس

بهترین فصل سفر

بهترین موقع برای رفتن به روستای افجه فصول بهار و تابستان است در اینفصل ها آبشارها پرآب و کشتزارها و دشت ها بسیار سرسبز و زیبا هستند. البته در پاییز و زمستان به دلیل بارش برف و رنگ های زیبای پاییزی دیدن این مکان پیشنهاد می شود.

در این روزها کار و تلاش برای زندگی بیشتر فضای ذهن ما را به خود مشغول کرده است بهتر است کمی هم برای خودمان وقت بگذاریم. گشت و گذار در طبیعت و بازدید از یک روستای زیبا و تاریخی یکی از بهترین گزینه برای آخر هفته است.

در پایان

روستای افجه در نزدیکی شهر تهران یکی از این روستاهای زیبا و تاریخی است که شما می توانید خود را با اتوبوس اجاره ای واحد گشت خود را به سرعت به آن برسانید و از حضور در چنین مکانی لذت ببرید. شما می توانید با اجاره اتوبوس دربستی واحد گشت تهران یک آخر هفته پر از خستگی و کسالت را به یک آخر هفته پر از انرژی و لحظات به یادماندنی تبدیل کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *