سفر گروهی به روستای سنگده با اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت تهران

اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت تهران

سفر به روستای سنگده با اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت تهران

سفر و دور شدن از زندگی روزمره آنقدر در زندگی انسان معاصر موثر است که روانشناسان و محققان علوم انسانی مرتبا در حال تاکید بر این قضیه هستند. امروزه زندگی انسان سرشار فعالیت‌های کاری و غیر تفریحی است. به طوری انسان در کالبد شهر زندانی به نظر می‌رسد. برای از بین بردن رخوت و رکود در زندگی ماشینی امروز نیاز است که روزهایی در ماه از شهر فاصله گرفته و به دل طبیعت برود. سفر لازمه حیات انسان است و بدون آن خلایی پر ناشدنی آن را فرامی‌گیرد.

در مقالات قبلی به معرفی مقاصد گردشگری اطراف و نزدیک به شهر تهران پرداختیم. در مقاله پیش رو قصد داریم شما را با روستای سنگده از توابع استان مازندران آشنا کنیم. باشد که معرفی این مقاصد بهانه‌ای شود برای سفرهای متعدد شما عزیزان به این مناطق.

اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت تهران

سفر به روستای سنگده با اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت تهران

اگر قصد سفر ۱ الی چند روزه با اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت تهران به مناطق شمالی کشور را دارید اما به مکان جدیدی برای گردشگری می‌گردید خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

روستای سنگده در جنوب شرقی شهر ساری در اطراف رشته کوه البرز و در جنگل‌های چند میلیون ساله هیرکانی شمال ایران قرار گرفته است. این روستا از از روستاهای دستان بنافت از توابع بخش دودانگه شهر ساری است. این منطقه در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده است و از دو روستای سنگده و درزی کلا تشکیل شده است.

روستای سنگده به علت وجود جاذبه‌های طبیعی به یکی از پرطرفدارترین مقصدهای توریستی و گردشگری ایران تبدیل شده است. وجود آبشارهای بولا در دل جنگل‌های راش در این روستا باع درخشش این مکان شده است. همچنین جنگل های راش باعث طراوت هوا در منطقه شده است. افراد محلی به جنگل‌های راش، جنگل‌های مرسی‌سی می‌گویند.

مطالب پرطرفدار سایت:  5 مزیت اجاره اتوبوس برای مراسم

روستای در تمام فصول سال به دلیل داشتن آب و هوای مطبوع و مناظر چشم‌نواز، از جمله مکان‌های گردشگری استان مازندران به شمار می‌رود. شما می‌توانید با کرایه اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت تهران به همراه دوستانتان تجربه سفری خاطره انگیز را برای خود رم زده و از دیدن زیبایی‌های بکر این خطه از کشور در بیشترین حالت خود لذت ببرید.

09121345530

اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت تهران

موقعیت جغرافیایی روستای سنگده

 این روستا در نزدیکی سه شهر ساری، تهران و سمنان واقع شده است. مسافت این روستا تا تهران ۲۰۰ کیلومتر است. شما می‌توانید با تماس با ما، اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت مورد نظر خودتان را رزرو کرده و راهی این منطقه زیبا همراه با خانواده و دوستانتان شوید.

برای رسیدن به سنگده دو مسیر اصلی وجود دارد.

۱. جاده فیروزکوه

شما می‌توانید با اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت تهران از تهران راهی فیروزکوه شوید. اولین شهر در ۳۰ کیلومتری پل ورسک، شهر پل‌سفید است. در ابدای این شهر در سمت راست جاده، مسیری انحرافی در کنار پمپ بنزینی وجود دارد که باید وارد آن شوید. این مسیر بسیار پر پیچ و خم و زیبا است و سعی کنید در این مسیر حتما بیدار بوده تا از طبیعت به اندازه کافی از آن لذت ببرید. روستاهای لمزر، فلورد و ولیکبن در مسیر این جاده زیبا قرار دارد. از ابتدای این جاده تا روستای سنگده تریبا ۲۵ کیلومتر فاصله است.

۲. جاده کیاسر

مسیر دیگری که برای رسیدن به این روستا وجود دارد، از شهر ساری عبور می کند. شما باید با اتوبوس اجاره ای واحد گشت تهران به از ساری به سمت کیاسر رفته و هنگامی که به دو راهی روستای تاکم رسیدی به سمت سد شهید رجایی و شهر فریم حرکت کنید. نام دیگر سد شهید رجایی، سلیمان تنگه است. هنگامی که از سلیمان تنگه بگذرید به هر فریم وارد می‌شوید. پس از این شهر باید از روستاهای مجی، کلیج کلا و دادکلا و سودکلا عبور کنید تا به روستای سنگده برسید. فاصله این روستا از ساری ۸۰ کیلومتر است.

مطالب پرطرفدار سایت:  اجاره اتوبوس واحد گشت بهشت زهرا

اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت تهران

بهترین زمان برای سفر به روستای سنگده با اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت تهران

در فصل بهار این روستا و جنگل‌های راش در دل این روستا پر از طیف رنگ سبز برگ‌های نورس بهاری است. قدم زدن در این روستا شما را سرشار از لذت و تازگی خواهد کرد.

همچنین در فصل پاییز تلالویی از تمامی طیف‌های رنگ‌های سرخ و نارنجی را خواهید دید. این دو فصل، بهترین زمان برای بازدید از این منطقه زیبا و طبیعی است.

اقامت در روستای سنگده و جنگل‌های راش

اگر می‌خواهید شب را در جنگلهای راش و روستای سنگده بمانید دو کار می‌توانید انجام دهید. اگر روح ماجراجویی دارید و مایلید شب را در دل طبیعت بگذرانید، کمپ کردن در این مکان را به شما پیشنهاد می‌دهیم. شما می‌توانید با داشتن اسباب و وسائل کافی شب را در این جنگل‌ها سپری کنید.

اگر به هر دلیلی نمی‌توانید شب را در جنگل بمانید اقامت‌گاه بوم گردی، خانه‌ و ویلا برای اجاره کردن در این روستا وجود دارد.

سفر با اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت تهران به روستای سنگده و جنگل‌های راش می‌تواند از خاطره انگیزترین سفرهای شما به خطه شمالی کشور باشد. کافی است انتخاب کنید که به کدام مسیر بروید و تلفن خود را برداشته با مرکز واحد گشت تهران تماس حاصل نمایید.

09121345530

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *