مزایای اجاره اتوبوس برای سفر زیارتی

با مقوله سفر با اتوبوس یا کاروان های زیارتی  و اجاره اتوبوس برای سفر زیارتی در خدمت شما هستیم. قرار است چرایی دلیل استفاده و برتری آنها نسبت به سایر موارد در جامعه را شرح دهیم.

اگر دین را فرهنگی جدا نشدنی از ایران و ایرانی بدانیم می‌توان در بحث امروز سفر و زیارت را یکی از ستون‌ها نام گذاری کرد. خانواده های ایرانی به سفر همیشه تمایل نشان می‌دهند و سفر را جزئی جدا نشدنی از خود میدانند که البته این جز کامل کننده گاه داری مقصود خاص است که در این بین بیشتر اوقات سفر سیاحتی زیارتی گزینه اول روی میز و مبدا شروع کننده بیشتر بحث هاست. در عصر‌های گذشته تا کنون و شاید از زمان مبدا این سرزمین سفر کردن بوده و خواهد بود و در میان تاریخ این آب و خاک کلمه “گروه” زیاد به چشم میخورد که نشان از علاقه بالای ایرانیان به سفرهای دست جمعی را نشان میدهد.

تاریخ این سرزمین و قاره نشان از وجود بسیاری از مهاجرت‌های گروهی وسیع، کاروان و کاروانسراها، مکان‌های زیبا و بکر که خود متشکل از دشت کوه و جنگل و… است و در این میان گروه به گروه از مردمی می‌بینیم که سفر میکنند از مکانی به زیارتگاه یا از دشتی به صحرا!

حال ما اینجاایم تا از بازسازی و با دلایل استناد به گذشته سعی در بازپروی این سنت کهن باشیم.

مزایای سفر با اتوبوس زیارتی کاروانی :

اجاره اتوبوس برای سفر زیارتی

در جامعه اسلامی، دین یکی از شاخصه‌های تمدنی و نماد‌های نهادینه در کشور ماست و طبق دستورات و مقررات دارای وظیفه‌های شرعی است که یکی از آنها زیارت بر امامان و امام زادگان است.  به دلیل نزدیکی ما به کشور عراق و وجود امامان و به خصوص حضرت علی (ع)، امام حسین(ع) و سایر امامان در این کشور آن را مهم شمرده و به دلیل دارا بودن مرز‌های خاکی و شهر‌های مرزی راهی ساده برای سفر با اتوبوس های زیارتی و کاروانی فراهم نموده است.

مطالب پرطرفدار سایت:  مزایای کرایه اتوبوس دربستی

اجاره اتوبوس برای سفر زیارتی امکان سفر رفت و برگشت از درب خانه را بدون اتلاف وقت را فراهم می‌سازد. زیرا زمان شما را برای خرید بلیط برگشت تلف نمی‌کند.

  • امکان لغو سفر و یا تغییر بازه زمانی با کمترین ضرر و یا بدون ضرر را می‌دهد
  • امکان داشتن تور لیدر و زیارت مکان‌های بین راهی را فراهم می‌سازد
  • دارای برنامه ریزی دقیق تر
  • حال و هوای صمیمی تر و ایجاد محیطی دوستانه و گرم تر را دارد.

 

بهرمندی از فیض معنوی در سفرهای زیارتی گروهی و دسته جمعی :

اجاره اتوبوس برای سفر زیارتی

در دین اسلام کار گروهی سفارش بسیاری شده و در این باب احادیث و روایات متعددی آماده است. به طور مثال :

«پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

خیرُ الرُّفقاءِ أربَعَةٌ.

در سفر تعداد هم‌سفران از همه بهتر چهار نفر است. (مستدرك، ج ٨، ص ٢١٣)

و یا

«پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

مَن أَعانَ مُؤمناً مسافراً فرَّجَ اللهُ عَنهُ ثَلاثاً و سَبعینَ كُربَةًَ و اجارَهُ فی‌الدُّنیا و الإخِرَةٍ مَنَ الغَمِّ وَ الهَـمِّ.

کسی که  مسافر مؤمنی را یاری کند خداوند هفتادوسه گرفتاری او را رفع می‌کند و در دنیا و آخرت وی را از همّ و غمّ محفوظ خواهد داشت. (وسائل، ج ٨، ص ٣١٤)

این دو این دو حدیث تنها نمونه‌ای از صدها حدیث برای سفر است که همین دو عدد نشان دهنده معنویت بالا سفر با مسافر مومن است. این امر عظمت سفر گروهی با اجاره اتوبوس برای سفر زیارتی را هم نشان می‌دهد. درست مانند فرق نماز فرادا و جماعت که هر دو یک نماز به سوی یک خدا هستند ولی با تفاوت‌های بسیار.

مطالب پرطرفدار سایت:  ارائه خدمات اجاره اتوبوس دربستی توسط واحد گشت تهران

کاهش ترافیک و تصادفات جاده‌ای :

اجاره اتوبوس برای سفر زیارتی

وجود چندین ماشین و جاده‌ای کم عرض با مسافتی طولانی چیزی جز به هم زدن خاطره‌ای تلخ به همراه ندارد. با اجاره اتوبوس برای سفر زیارتی نه شاهد تصادف و مرگ عزیزانیم و نه ترافیک و از بین رفتن زمان

بلکه با وجود چندین راننده و قوانین سفت و سخت بین راهی برای اتوبوس‌ها علی الخصوص اتوبوس‌های کاروانی و زیارتی باید با آرامش و به دور از نگرانی سفر و زیارت کرد و لذت برد.

 

هماهنگی راحت افراد :

اجاره اتوبوس برای سفر زیارتی

وجود ناهماهنگی در افراد مخصوصا در سفر‌ها یکی از تلخ کنند‌ه‌ترین اتفاقات سفر و مسافرت است. که جز دل‌زدگی افراد از سفر چیزی به دنبال ندارد.  اتفاق این داستان در سفرهای زیارتی به خودی خود بدتر از سفرهای سیاحتی‌یست زیرا در روحیه معنوی افراد بسیار تاثیر ناگواری خواهد گذاشت. اما خوشبختانه با وجود تورلیدر یا سرکاروان دراجاره اتوبوس برای سفر زیارتی این مشکل رفع خواهد شد زیرا آشنایی و خبره بودن این افراد در طبع شناسی و هماهنگی نفرات باعث جلوگیری از هرگونه دعوا یا از این جمله مسائل خواهد بود.

 

هزینه کمتر :

اجاره اتوبوس توریستی

نوسانات ارزی، تورم، گرانی، درآمد پایین و این جمله کلمات، کلماتی عادی شده در جامعه کنونی ما هستند مه با وجود شیوع ترس را باز به جان ملت می‌اندازد و در سفر‌ها خود را با اولین استارت و رسیدن به جایگاه سوخت نشان میدهد اما به دلیل استفاده از نفرات بالا در اجاره اتوبوس برای سفر زیارتی و خرج های گروهی هزینه سفر را پایین آمده که باعث بهروری بیشتر در خرید سرکاروان شده است؛ جدا از مبحث خرج گروهی در سفرهای تکی مخارج به دلیل انفرادی بودن (هزینه ایاب و ذهاب، خرد و خوراک، بار مالی و مادی بعد و قبل سفر، اقامت، آشنا نبودن مسیر، عدم آشنایی با امکانات رفاهی و…) بالاست که در گروهی به دلیل عمده بودن اجناس و… مخارج به شکل قابل توجهی پایین آمده است.

مطالب پرطرفدار سایت:  سفر به روستای افجه با اتوبوس اجاره ای واحد گشت

 

در پایان

دنیای جدید دنیایی تک هسته یا یک نفره و خواهان پذیرش و انجام محاسبات به صورت تکی نیست. در این قافله افراد تنها و اجتماع گریز تنها بازنده‌اند. پس انتخاب با شماست. و اینکه سفر، حال چه سیاحتی و یا زیارتی یا سایر سفر‌ها، نقطه بی پایان این فرهنگ ریشه‌ای ماست و موارد بالا کلید‌های میانبر عصر جدید بر این کهن آفتاب درخشش این سرزمین‌‌اند.

امیدوارم با مطالعه موارد فوق به درک درست از انجام سفر‌ با اجاره اتوبوس برای سفر زیارتی رسیده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *