سفر به کویر ابوزید آباد با اتوبوس‌های دربستی واحد گشت تهران

 یکی از زیبایی های بکر طبیعی ایران، کویرهای متعدد آن است. وسعت کویر انسان را خاموش و متفکر نگاه می دارد. یکی از سفرهای کوتاه و یک روزه که می توان با اتوبوس‌های دربستی رفت، سفر به کویر ابوزید آباد در نزدیکی کاشان است.

کویر از جمله مناطق طبیعی ای است که برای انسان شگفتی و تازگی فراوان دارد. چشم ما از کودکی به دیدن جنگل ها و بیشه های سرسبز و دریای آبی بیکران خزر و خلیج فارس عادت کرده است. با قرار گرفتن در فضاهای جدید و کشف نشده است که انسان به عظمت هستی پی می برد. تماشای غوغای ستارگان در شب های اول و آخر ماه قمری یکی از مناظری است که انسان باید در لیست کارهای مهم خود قرار دهد.

تا پیش از انجام دادن یک کار، پیش فرض انسان به طور معمول سخت بودن آن کار است. احتمالا بارها دلتان خواسته باشد که به همراه حمعی از دوستانتان به کویر بروید. اما هماهنگی و مسافت و عدم داشتن اطلاعات کافی درباره این سفر ممکن است باعث شده باشد که از سفر شما به این منطقه بکر و زیبا جلوگیری کند.

در این مقاله سعی بر آن شده تا به معرفی یک کویر در فاصله‌ای نه چندان طولانی در نزدیکی تهران بپردازیم. شما می توانید به همراه خانواده و دوستان همراه با اتوبوس دربستی واحد گشت تهران به این منطقه سفر کنید و خاطرات شگفت انگیزی برای خود بسازید. کافی است با شماره تلفن مرکز واحد گشت تهران تماس گرفته تا اتوبوس مورد نظر خود را رزرو کنید.

مطالب پرطرفدار سایت:  سفر گروهی به روستای سنگده با اتوبوس اجاره‌ای واحد گشت تهران

09121345530

موقعیت جغرافیایی

کویر ابوزید آباد در 30 کیلومتری جنوب شرقی کاشان قرار گرفته و در ارتفاع 960 متری از دریا واقع شده است. منطقه کویری و توریستی این منطقه در شمال آن واقع شده که در امتداد جاده خاکی ای 25 کیلومتری است.

اتوبوس‌های دربستی

بهترین فصل برای بازدید از کویر ابوزیدآباد

آب و هوای مناطق کویری روزها گرم و شب ها سرد است. فلذا اگر قصد ماندن در شب را دارید مطمئن باشید که تجهیزات لازم را دارید. در بهترین فصل برای سفر به کویر ابوزیدآباد فصل پاییز است. درواقع بهترین ماه‌های سال برای سفر با اتوبوس‌های دربستی به کویر مهر، آبان و اواسط اسفند ماه است.

اقامت در کویر ابوزیدآباد

برای اقامت در کویر ابوزید آباد چند پیشنهاد برایتان داریم. اگر اهل ماجراجویی هستید چادر زدن در دل کویر یکی از کار‌هایی ست که باید حتما تجربه کنید. توجه داشته باشید که برای چادر زدن در کویر حتما باید وسایل کافی و تجهیزات کمپینگ به همراه داشته باشید.

برای اینکه بتوانید اقامت بدون دردسری در دل کویر داشته باشید می‌توانید سری به کاروانسرای صفوی کویر ابوزیدآباد بزنید.

همچنین اقامتگاه‌های بوم‌گردی در شهرهای کاشان، آران و بیدگل و زائرسرای آقا علی عباس هم گزینه‌های دیگر برای سپری کردن شب در این منطقه است.

برای سفر به این منطقه زیبا به همراه دوستانتان می‌توانید از اتوبوس‌های دربستی واحد گشت تهران استفاده کنید. برای رزرو و سفارش اتوبوس مورد نظر خودتان با شماره تلفن شرکت واحد گشت تهران تماس بگیرید.

09121345530

تجهیزات مورد نیاز برای سفر به کویر با اتوبوس دربستی

سفر به کویر همانند هر سفر دیگری نیازمند وسایل و تجهیزات خاص خود است. اگر قصد چادر زدن داشته باشید به کوله، کفش مناسب، لباس مناسب، کرم ضدآفتاب، عینک آفتابی، آب آشامیدنی به میزان ۶ لیتر به ازای هر روز ماندن در کویر، کیسه خواب، زیراندازو غذا برای هر وعده نیاز خواهید داشت.

مطالب پرطرفدار سایت:  مزایای کرایه اتوبوس روزانه شرکت واحد گشت تهران

اتوبوس‌های دربستی

بافت جانوری

کویر ابوزیدآباد از لحاظ حیات وحش امن‌تر از کویر مرنجاب و مصر است. از جمله حیواناتی که ممکن است در این کویر مشاهده کنید، عبارت‌اند از عقاب، شاهین، لاسرتای مرنجابی،  خرگوش ، گربه شنی، شغال، گرگ، جرد، هوبره انواع آگاما و مار، پامسواکی، روباه شنی

سفر یکی از مولفه های اساسی زندگی انسان از دیرباز بوده است. انسان امروز بیش از همیشه نیازمند زمان هایی برای ترک محل زندگی و گذراندن اوقاتی خوش در دل طبیعت را دارد. کویر از جمله مکان هایی است که چشم انسان به دیدنش عادت ندارد. گذراندن زمان در این مکان باعث می شود که انسان ابعاد دیگری از هستی و وجود خود را بشناسد.

برای سفر به کویر ابوزیدآباد همراه عزیزانتان می‌توانید از اتوبوس‌های دربستی واحد گشت تهران استفاده کنید. 

09121345530

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *